Kobieta bez znaczenia. Historia Virginii Hall, najgroźniejszej agentki II Wojny

Cena: 44,99 zł 44.99
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Ona jest najniebezpieczniejszym ze wszystkich alianckich szpiegów. Musimy ją znaleźć i zniszczyć – komunikat Gestapo z 1942 r.

Virginia Hall, należąca do towarzyskiej elity Baltimore, pracowała dla brytyjskiej tajnej agencji rządowej i była pierwszą kobietą wysłaną przez aliantów za linię wroga. Mimo protezy nogi stała się podporą francuskiego ruchu oporu, rewolucjonizując tajne działania wojenne. Stworzyła rozległe siatki szpiegowskie, organizowała broń i materiały wybuchowe. Mimo listów gończych i wyznaczonej przez nazistów nagrody za jej głowę Virginia odrzucała kolejne rozkazy ewakuacji. Została zdemaskowana i uciekła śmiertelnie niebezpieczną drogą przez Pireneje do Hiszpanii. Wróciła jednak do akcji, by nadal ratować ludzi i poprowadziła zwycięską kampanię partyzancką, wyzwalając z rąk nazistów całe połacie Francji po D-Day.

W oparciu o nowe, szeroko zakrojone badania Sonia Purnell po raz pierwszy odkrywa zdumiewające i pełne tajemnic życie Virginii Hall. Jest to historia o tym, jak zaciekły upór jednej kobiety pomógł wygrać wojnę.

Bestseller „New York Timesa” Nagroda Plutarcha dla najlepszej biografii, przyznawana przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Biografów Książka Roku według NPR, Nowojorskiej Biblioteki Publicznej, Amazona, „The Seattle Times”, „The Washington Independent Review of Book”, „The Spectator”, „The Times of London”.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl