Demon w maszynie. Jak ukryte sieci informacji wyjaśniają tajemnicę życia P.Davies

Cena: 49,90 zł 49.90
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Dziś wiemy już na pewno, że informacja stanowi potężny pomost pomiędzy fizyką a biologią. Dopiero niedawno udało się wyjaśnić wzajemne oddziaływanie informacji, energii i entropii. Stało się to półtora wieku po tym, jak Maxwell wprowadził do dyskursu naukowego swojego słynnego Demona.

Poszukiwanie „brakującego ogniwa”, które może łączyć formy żywe i nieożywione w jednolitą strukturę, doprowadziło do pojawienia się zupełnie nowej dziedziny nauki mieszczącej się na styku biologii, fizyki, informatyki i matematyki.

Jest to dyscyplina niosącą w sobie obietnicę nie tylko ostatecznego wyjaśnienia zjawiska życia, ale także otwarcia drogi do zastosowań, które nadadzą nowy kierunek nanotechnologii i doprowadzą do ogromnych postępów w medycynie. Wspólnym pojęciem leżącym u podstaw tej transformacji jest informacja, lecz nie w prozaicznym codziennym rozumieniu znaczenia tego słowa, ale jako abstrakcyjna wielkość, która podobnie jak energia ma zdolność do oży­wiania materii.

„Przeczytaj to, jeśli chcesz zrozumieć, jak zmienia się koncepcja życia” – prof. Andrew Briggs, University of Oxford.

Demon w maszynie to najlepsza książka o fizyce Wielkiej Brytanii w 2019 roku!” – Phys.org.

Paul Davis – brytyjski fizyk, pisarz i publicysta, profesor w Arizona State University w Tempe, dyrektor BEYOND: Centrum Fundamentalnych Idei w Nauceest, laureat Nagrody Templetona. Autor wielu książek, m.in. Kosmiczny projekt (CCPres 2013) i Ostatnie trzy minuty (CCPress 2016).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl