12 półtonów. Książka o muzyce, Z. Kisielewska/ ilustr., J. Gruchot, W.Koss

Cena: 59,00 zł 59.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Czy trzeba słyszeć, żeby cieszyć się muzyką? Kiedy powstał najstarszy muzyczny hit? Dlaczego smutne piosenki poprawiają humor?
12 półtonów. Książka o muzyce pęka w szwach od zaskakujących pytań i równie zadziwiających odpowiedzi. Składają się one na fascynującą opowieść, która zaczyna się od klaśnięcia w dłonie i przyjrzenia się temu, czym są dźwięki, a kończy na często mało oczywistych obliczach muzyki .

Zobaczysz kto używał mostu zamiast instrumentu, jak wyglądają melodie, dlaczego u Azjatów łatwiej niż u Europejczyków o słuch absolutny i co ma wspólnego ewolucja z poczuciem rytmu.
Znajdziesz odpowiedź na pytanie skąd wzięła się muzyka. Czy wynalazły ją matki? Co łączy ją z astronomią? Jak powstał zapis nutowy?
Po prześledzeniu początków muzyki odkryjesz, po co muzyka właściwie jest. Na koniec poznasz efekt Mozarta, dowiesz się, skąd biorą się ciarki na plecach podczas słuchania muzyki, i jak muzyka oddziałuje na Twój mózg. Ta ostatnia, mimo że rozłożona na części pierwsze wciąż pozostaje tajemnicza i magiczna.
Ale nie licz na to, że po przeczytaniu tej książki muzyka wykawi Ci wszystkie swoje sekrety. Przygotuj się raczej na to, że będzie Cię jeszcze bardziej zadziwiać.

Patronat: Sinfonia Varsovia, NCK, Fundacja Muzyka jest dla wszystkich, Fundacja Uniwersytet Dzieci.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl